Dział poświęcony różnym poradnikom i pomocom mojego autorstwa przeznaczonych głównie dla niedoświadczonych graczy stawiających pierwsze kroki w świecie Fallout Tactics. Porady głównie dotyczą rozgrywki dla wielu graczy  - opis przydatnych perków, opisy sprzętu, przydatne porady do gry oraz instrukcje instalacji i rejestracji w programach ułatwiających rozgrywkę w sieci.

Dział 'Programy' - jak sama nazwa wskazuje znajdziemy tu różne programy w pewien sposób ułatwiające kontakt z innymi graczami. Obecnie do dyspozycji użytkowników jest poradnik jak się zarejestrować w programie Hamachi, jak go odpowiednio skonfigurować aby automatycznie wykrywał serwery w sieciach, do których należymy, oraz jak przenieść swoje konto Hamachi w przypadku, gdy zmieniamy komputer lub mamy format. Jest również poradnik jak zarejestrować użytkownika w programie COOPNET oraz w programie Game Ranger. Dla ludzi, którzy wierzą jeszcze we wskrzeszenie sceny FT mam konfigurację programu ICeQ wraz z nazwą pokoju, gdzie niegdyś zbierali się w licznej grupie gracze FT. Jeśli macie propozycje innych programów umożliwiających grę w FT to dajcie znać na redakcyjny mail.

Dział 'Opis Sprzętu' - charakterystyka przedmiotów dostępnych w trybie dla wielu graczy; przydatne informacje mogące ułatwić tworzenie postaci nowym graczom. Dział podlega częstym aktualizacjom (jak na pracę jednego człowieka) i regularnie pojawiają się nowe typy przedmiotów ze stosownymi opisami.

Dział 'Porady Ogólne' - seria przydatnych poradników rozszerzająca naszą podstawową wiedzę o FT. Dzięki nim dowiemy się jak dodawać własne portrety do gry, a później używać ich przy tworzeniu postaci, jak zrobić nick w różnych kolorach oraz jak użyć tą wiedzę przy tworzeniu imienia postaci. Jeśli macie jakieś pytania lub propozycje poradników dajcie znać na redakcyjny mail.

Dział 'Tworzenie Postaci' - opisy dostępnych perków, porady jak zrobić postać, która przeżyje dłużej niż sekundę, a przy tym przynajmniej zabije ślepego psa. Obecnie wskazówki jak zrobić zespół grywalny zespół do zasad 2kh3 oraz jak stworzyć wprawnego zabijakę do zasad 2kh1.

Dział 'ABC FT' - podstawowe informacje o grze oraz zestaw pytań i odpowiedzi dotyczących różnych aspektów gry.

 

ABC FT

Programy

Opis Sprzętu

Porady Ogólne

Tworzenie Postaci