Strony poświęcone grze Fallout oraz tematyce PA
wraz z komentarzem na co trzeba uważać
 

 SHAMO - Fallout Community
Shamo - strona stara jak świat, kiedyś tętniąca życiem, teraz nie dzieje się tam nic godnego uwagi. Jeśli już pojawiają się jakieś posty albo newsy, to raczej niezwiązane ze starymi Falloutami, tym bardziej Tacticsem.Fallout Corner
- strona bardzo niepozorna, specjalizuje się w informacjach na temat gier z serii Fallout. Reklamują się sloganami " Mówią, że o Fallout'ach mamy wszystko... Nie wierzysz? Sam sprawdź... " albo "Fallout: New Vegas, Fallout 3, Fallout 2, Fallout 1 i Fallout Tactics - znajdziesz tutaj wszystkie informacje o tych grach.". Poza obszernymi newsami można znaleźć tam również wiele informacji na temat samych gier, jednak, jak to zazwyczaj bywa, tematyka Fallout Tactics nie jest w jakiś obszerny sposób przedstawiona. Od ostatniego komentarza zawartość strony pod kątem materiałów o FT uległa poprawie. Brakuje jeszcze częsci opisów ekwipunku, jednak pozbyto się wcześniej popełnionych błędów. FC posiada  pewną podstawę, zobaczymy czy rozwinie dalej tematykę FT:).
 


War Never Changes
- strona działająca w ramach kolektywu x-12. Można tam znaleźć różne informacje na temat gier z serii Fallout. Strona zawiera podstawowe informacje o grze, podstawową klawiszologię, opis pojazdów, mapę i solucję do pierwszej misji. Strona nie posiada informacji na temat dostępnego sprzętu. Radzę też uważać odwiedzając dział "Bohater" oraz podlegające mu działy. Począwszy od informacji na temat dostępnych ras, opisu SPECIAL, przez opis urazów, traitów, po opisy umiejętności a nawet perków. Fani FT mogą dorobić się zawału serca odwiedzając te działy. Ewidentnie autorzy postanowili zrobić wielkie " kopiuj wklej" i i zebrać za to pochwały. Jest nawet dział poświęcony scenie Multi, ale tam też rewelacji się nie spodziewajcie. Autorzy nie przejawiają aktywności od dłuższego czasu.  

Edit (listopad 2010): Cała strona WNC wraz z kolektywem x-12 przestały istnieć na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.


Trzynasty Schron

Trzynasty Schron - strona mająca swoją historię, zajmująca się szeroko pojętą tematyką post apo, jak i Fallout'ami. Pokaźna baza informacji, zachęcam do odwiedzania. Tutaj jednak również nie ustrzeżono się błędnych informacji na temat gry Fallout Tactics. Parę błędów wdało się w opisach ekwipunku, jednak zostały one poprawione. Jednym wielkim mankamentem jest dział "Twój bohater", którego zawartość (SPECIAL, traity, skille, perki) została wyprodukowana stosując metodę kopiuj wklej bez wcześniejszej weryfikacji danych. Jedna z kilku stron, na której można się dowiedzieć, że w FT charyzma wpływa na ilość towarzyszy głównej postaci...
 

Outpost
Outpost - strona zajmująca się tematyką post apo. Jeśli chodzi o Fallout'y to nie uraczymy tu nic więcej poza informacją że taka seria gier istnieje. Czasem pojawią się jakieś newsy o Fallout'ach. Pozostałe akcenty Falloutowe to trochę postów na forum, krótki opis F1 i kilka recenzji F3. Obecnie strona przejawia większą skłonność do ASG niż do post apo, przynajmniej jeśli chodzi o działalność forum.
 


No Mutants Allowed
- to dopiero kawałek historii. Portal z przeszłością w wielu wydaniach językowych. Masa wiadomości oraz olbrzymie forum. Strona nie skupia się wyjątkowo na Fallout'ach, jednak forum jest miejscem na pewno godnym uwagi. Można jednak na samej stronie znaleźć pewne informacje o FT jak i o innych częściach. Polskie skrzydło NMA nie pofatygowało się o chociaż przetłumaczenie informacji o Falloutach, są tylko odnośniki do anglojęzycznej wersji. Chyba tylko Hiszpanie stanęli na wysokości zadania i mają ładnie opracowane informacje. Aaa ... czy wspomniałem, że i ten portal operuje w pewnym stopniu błędnymi informacjami na temat FT?
Fallout Modding Centre - Strona poświęcona różnym mod'om do Fallout'ów. Obecnie jednak strona nie działa z przyczyn niezależnych od jej autorów.


Fallout Center
- strona poświęcona Fallout'om, tutaj też nie ustrzeżono się błędów związanych z informacjami. Do tego dochodzi jeszcze brak aktualizacji od bardzo długiego czasu. Kolejny przykład kopiuj wklej. Jeśli ktoś przeczytał powyższe opisy, to wie jakiego typu luk się spodziewać i tutaj.
Edit (Grudzień 2010) Strona przestała istnieć
 

 GameExe.pl - Twój portal fantasy!

Game Exe - "strona o grach cRPG, RPG i ogólnie pojętej fantastyce". I oni spróbowali sił z FT. Oni również nie ustrzegli się błędów. Nie ma co się wywodzić. Są takie błędy, które pojawiają się po prostu wszędzie, gdyż autorzy nie weryfikują części umieszczanych informacji. Normalnie to nie umieściłbym tej strony w linkach, jednak w jakiś sposób związana jest z Falloutami.

Strony z różnymi 'różnościami'

Strona poświęcona modowaniu FT - by Jarekfall - ten miły osobnik zajmuje się ulepszaniem FT oraz różnymi innymi nowinkami. Dzięki jego łaskawości mamy dostęp do programów takich jak FT Improver czy też Sprite Creator.

Kurs FT TOOLS w języku angielskim - w skrócie poradnik jak zaprzyjaźnić się z edytorem map. Pokaźny zasób informacji dla każdego początkującego mappera i nie tylko.


Krypta - encyklopedia Fallout'a tworzona na zasadzie wikipedii. Dużo informacji, bardzo dużo informacji, ale jak to z wiki, i tutaj zdarzają się błędy. Zachęcam wszystkich do wspomagania tej społeczności i dodawaniu samemu informacji oraz zniechęcam ludzi ślepo zapatrzonych w inne strony o Falloutach o ślepe poprawianie informacji na podstawie manuali i innych storn, które często są z błędami.

Klany Fallout Tactics

FULL METAL JACKET FT KLAN
Full Metal Jacket - Klan powstał na przełomie roku 2005/2006; obecnie w stanie zawieszenia.
(występuje komunikat o zawirusowaniu czasem :P)

Klan Desert Rats Verbande
Desert Rats Verbande - obecnie najstarszy i najlepszy klan w FT z tych, których członkowie przejawiają chociaż minimalną aktywność.
(strona nie istnieje, zostawiam z sentymentu)

Brotherhood of Shadows - Klan Fallout Tactics
Bractwo Cieni - klan mający swoje lata za sobą, nie jest zaliczany do czołówki, jednak sprawił nie jedną sporą niespodziankę. Obecnie nie przejawia aktywności, jednak jego członkowie są dalej zaintresowani grą.

Strona Klanu D7
Deadly 7 - klan nie należący do głównego nurtu. Upodobałsobie własne zasady w trybie TB. Klan długo nie przejawiał aktywności, do tego doszedł atak hakerski na stronę.
(strona nie istnieje, zostawiam z sentymentu)

Army of Lamers - Fallout Tactics Klan
Army of Lamers - klan działający od 2005 roku. Samodzielny odłam klanu BOS. Zawieszony z uwagi na brak ruchu na pustkowiach.