Podstawowe informacje o grze Fallout Tactics

Producent - 14° East & Micro-Forté

Wydawca - Interplay

Dystrybutor PL - CD Projekt

Data premiery w Polsce - 16 maja 2001

 

 

1. Jaki muszę mieć sprzęt żeby zagrać w FT?

Obecnie FT poszłoby na każdym komputerze;) ale minimalne minimum wynosi procesor 300MHz i 64 MB RAM. Jak na obecne standardy to nic.

2. A jeśli mam nowy komputer i windowsa V. albo 7?

Nie ma żadnych przeszkód. Gra była tworzona gdy dostępne były tylko WINDOWS 95, 98, 2000 lub Me, ale bez problemów działa z nowszymi systemami operacyjnymi.

3. W ile osób można grać na raz na jednym serwerze?

Wbrew temu co piszą pewnie wszystkie strony związane z FT liczba graczy nie jest ograniczona do np. 18 jak twierdzi Encyklopedia Gier, czy też do 17 jak twierdzi jej polski dystrybutor - CD Projekt. Domyślnie serwery można tworzyć dla 32 graczy i to jest właśnie maksymalna ilość osób, które mogą grać na jednym serwerze.

4. Ale skąd wiadomo, że może grać więcej niż 17 osób, ale nie więcej niż 32?

To proste - gracze FT znający tę grę już od wielu lat mieli przynajmniej kilka razy w życiu okazję wzięcia udziału w grze, w której ilość graczy przekraczała 18. Jeśli chodzi o górny limit, to jeśli przy tworzeniu serwera wpiszemy większą liczbę to zostanie ona automatycznie zmniejszona do 32. Jeśli serwer zostanie zapełniony przez komplet osób to nie można go już wykryć i dołączyćsię do niego, chyba, że któryś z graczy opuści serwer.

5. Ale kolorów dla graczy jest tylko 16!

Dlatego właśnie każdy kolejny gracz, który wejdzie na serwer będzie miał kolor czerwony. Twórcom może skończyły się pomysły na kolory, jednak wzięli pod uwagę, iż graczy może być trochę więcej;).

6. No dobra, chcę grać, ale o co chodzi z tymi limitami punktów przy tworzeniu postaci?

Host (osoba zakładająca serwer) może ustawić wspomniany limit punktów przed uruchomieniem gry. Dzięki temu w grze mogą brać udział określone postaci. Ma to na celu zbalansowanie gry. W zależności od posiadanego sprzętu i poziomu doświadczenia każda postać ma przypisaną swoją wartość punktową. Jeśli gracz ma brać udział w rozgrywce np. 2000 punktów to musi stworzyć postać której poziomy doświadczenia w połączeniu ze sprzętem nie przekraczają tej puli. Żeby nie psuć gry najlepiej mieć postaci, których wartość punktowa jest jak najbliższa, jeśli nie równa, górnego limitu. Trzeba też pamiętać, żeby nie wydawać wszystkich punktów na sprzęt (taka postać to nosidełko), albo na poziomy doświadczenia (taka postać do scavenger). Nie zabłyśniemy tym w grze, a możemy tylko nabawić się bana.

7. Chciałbym mieć więcej możliwości wyboru rozdzielczości gry. Jak mam to zrobić?

Mamy dwa wyjścia. Albo możemy zainstalować odpowiedni patch, który można znaleźć w bazie plików Bunkra FT, albo możemy grać w oknie uruchamiając grę z parametrem "-w".

8. O co chodzi z tym parametrem?

Wchodzimy we właściwości skrótu, z którego odpalamy FT. Następnie w linijce z elementem docelowym na samym końcu wpisujemy -w. Domyślnie wygląda to tak:
"C:\Program Files\14 Degrees East\Fallout Tactics\BOS.exe" -w

9. Nie ma za dużo tych pytań tutaj ... a jeśli mam jeszcze inne pytania?

Polecam przejrzenie całęgo działu z pomocą i poradnikami. Jeśli jego zawartość nie odpowie na wszystkie wasze pytania napiszcie do mnie na gg albo na redakcyjnego maila, a ja udzielę wam odpowiednich informacji. Zajrzyjcie do działu "Kontakt".

 

ABC FT

Programy

Opis Sprzętu

Porady Ogólne

Tworzenie Postaci